S námi máte šanci

CZ.2.17/2.1.00/35096

Období realizace: leden 2013 – prosinec 2014

Cílem projektu bylo zlepšení postavení zástupců cílové skupiny osob se zdravotním postižením na trhu práce prostřednictvím realizace komplexního vzdělávacího programu. Součástí programu byly následující aktivity: pracovní diagnostika, motivační kurz, rekvalifikační kurzy, odborné praxe a pracovní uplatnění. Po celou dobu také účastníci využívali individuální a skupinové poradenství.

V průběhu tohoto projektu si účastníci mohli vybrat z 5 rekvalifikačních nebo odborných kurzů. Jednalo se o kurzy „Pracovník grafického studia“, „Administrativní pracovník“, „Účetnictví a daňová evidence s využitím výpočetní techniky“, „Výpomoc při obsluze hostů“ a „Digitální marketing“.

Získané dovednosti z kurzů si účastníci projektu rozšířili během odborné praxe ve spolupracujících firmách. Účastníkům projektů, kteří se na praxi osvědčili, byla nabídnuta možnost pokračovat v pracovní činnosti.

Projekt “S námi máte šanci” byl finančně podpořen z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Praha-Adaptabilita. Spolupracující organizací projektu byla Nadace Charty – Konto Bariéry.