Nabízíme školení a přednášky přímo ve vaší škole nebo prostřednictvím online webináře na různá témata. Téma konkrétní přednášky nebo školení dohodneme individuálně na základě vašich potřeb a požadavků, stejně jako délku.

Délka přednášky/školení: 1 – 4 hod

Témata

Bezpečnost v online světě (obecně)

Pod pojmem bezpečný internet si lidé spíše představují ochranu počítače proti virům nebo hackerským útokům. To je ale jen zlomek problému. To hlavní je, že lidé obecně nevědí, jakým způsobem jsou ovlivňováni a jak s nimi manipulují vlády, firmy, nátlakové organizace i jednotlivci, kteří nemají žádné zábrany.

Doporučená délka přednášky/školení: 1 hodina

Jak se bránit sledování osob a napadení zařízení

Pro ochranu před sledováním a napadením zařízení je nutné se seznámit s různými formami hrozeb vyplývajících především z nesprávného používání mobilů. Pochopení důležitosti využívání nastavení ochrany dat a technických řešení zabezpečení zařízení je v zájmu každého z nás.

Doporučená délka přednášky/školení: 1 hodina

Manipulační techniky/dezinformace

Nová technická zařízení, internet, sociální sítě a umělá inteligence přináší zásadní změny do našeho života. Stále sílí hackerské útoky a především se šíří dezinformace. Ty se stávají největším problémem společnosti. Je potřeba se jim bránit účelně a co nejrychleji. Primárním cílem dezinformací je ovlivnění chování jednotlivců, skupin a celé společnosti.

Doporučená délka přednášky/školení: 1-2 hodiny

Co ovlivňuje naše chování

Člověk je tvor iracionální, nechává se strhnout okolnostmi, myslí magicky, věří tomu, čemu věřit chce. Toto nejsou žádné výmysly nebo názory jednotlivce, ale výsledky dlouhodobého vědeckého zkoumání. Je proto důležité se seznámit s jevy, které nejvíce toto chování ovlivňují.

Doporučená délka přednášky/školení: 2 hodiny

Digitální kompetence (dle směrnice EU)

Digitální kompetence (dle směrnice EU)

Digitální kompetence je soubor znalostí a dovedností pro práci s digitálními technologiemi. Tyto kompetence je nutné rozvíjet již od žáků základních škol. Pro dospělé mají však význam ve snadnějším získání lepšího pracovního uplatnění nebo rekvalifikaci. Evropská unie připravila pro své občany digitální rámec pro pochopení, co je digitální kompetence.

Doporučená délka přednášky/školení: 1-3 hodiny

Umělá inteligence ve výuce

Tento webinář je nejen úvodem do problematiky umělé inteligence, ale praktickou ukázkou, co momentálně umělá inteligence dokáže. Zabývá se komunikací s umělou inteligencí pomocí ChatGPT, tvorbou obrázků především v aplikaci Midjourney a také vytvářením videí v prostředí Synthesia. Na příkladech je ukazováno na možnosti využití ve výuce.

Doporučená délka přednášky/školení: 2-3 hodiny

Poznámka: Tento seminář je pouze online.

Prosíme, vyplňte objednávku a my se vám co nejdříve ozveme.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.