O společnosti

Via Lucis Praha

Via Lucis Praha o.p.s. zahájila činnost v roce 2012 s cílem pomáhat sociálně znevýhodněným lidem, převážně osobám se zdravotním postižením, v rozvoji jejich dovedností pro zlepšení jejich pozice na pracovním trhu. Podařilo se nám během prvních tří let vyškolit 120 občanů znevýhodněných na trhu práce a většině z nich také zajistit pracovní uplatnění.

Od roku 2019 se věnujeme především problematice bezpečnosti v online světě. Máme za sebou řadu úspěšných projektů, jejichž cílem je mediální vzdělávání učitelů, seniorů, dětí a široké veřejnosti s důrazem na bezpečné chování na internetu. Pořádáme semináře a webináře. Projekty probíhají kontinuálně, informace neustále aktualizujeme a reagujeme na trendy, které se objevují v kyberprostoru.

Kvalitu služeb garantují

Ing. Lucie Richterová, ředitelka
Vystudovala Fakultu strojního inženýrství a Fakultu podnikatelskou VUT v Brně. Mezi lety 2000-2004 pracovala v časopise pro OZP Můžeš a časopise Bariéry v Nadaci Charty – Kontu Bariéry, poté pracovala jako ředitelka Nadace ČEZ (2005 – 2010). V roce 2011 organizovala v Praze 5 Týden neziskových organizací.

Ing. Viktor Janouch, Ph.D., projektový ředitel
Konzultant B2C i B2B projektů a autor řady bestsellerů o marketingu na Internetu (např. Internetový marketing – ComputerPress, 2020). Zabývá se také lektorskou činností a v letech 2007-2014 vyučoval internetový marketing na Univerzitě Pardubice.