Jak najít sledovací aplikace v mobilu

Ačkoli se sledovací aplikace snaží různě maskovat, většina odhalí svou přítomnost tak či onak. Jde zejména o tyto příznaky:

  • - data jsou vyčerpána dříve, než jste očekávali
  • - baterie vydrží mnohem méně, než bylo dříve obvyklé

Pokud si všimnete některého z těchto problémů, okamžitě zkontrolujte aplikace, které spotřebovávají baterii vašeho telefonu nejvíce. I když mobily používají různé operační systémy a jejich verze (Android, iOS), vždy se dá poměrně snadno najít funkce jako Využití dat, Baterie nebo Péče o zařízení. Pomocí nich pak můžete zkontrolovat aplikace.

Pokud zařízení, i když není aktivní, umožňuje připojení k Wi-Fi, mobilní internet nebo geolokaci, zkontrolujte, které aplikace spotřebovávají data, a získávají přístup k vaší poloze.

Pokud v telefonu nic nenajdete, ale máte podezření, že vás někdo špehuje, zkontrolujte aplikace, které mají přístup k nastavení usnadnění přístupu (Nastavení> Přístupnost). Přístupnost umožňuje aplikacím proniknout do jiných programů a pracovat jménem uživatele. Toto oprávnění je velmi užitečné pro spyware (špehovací software). Můžeme tedy říci, že přístupnost je jedním z potenciálně nejnebezpečnějších oprávnění. Udělte proto tento přístup pouze vaší antivirové aplikaci.