Proč (ne)pořídit chytré hodinky

Mnoho rodičů má strach o své děti. Chtějí mít stále přehled o tom, kde jsou a také mít možnost jim kdykoliv zavolat. K tomu slouží primárně mobilní telefon, ale hitem se stávají chytré hodinky. Existuje mnoho společností, které vyrábějí chytré hodinky pro děti, ale jejich kvalita a možnosti aplikací se velmi liší.

Chytré hodinky mohou být pro rodiče velmi užitečné. Dítě je má pořád na ruce, jsou slyšet i v hlučném prostředí, a tak je záruka, že se svým dítětem můžete mluvit prakticky kdykoliv. Existuje také řada aplikací, s jejichž pomocí můžete určovat polohu, kde se právě vaše dítě nachází. A tady jsme u jádra problému.

Chytré hodinky nejsou hodinky, ale jde v podstatě o počítač. A ten lze velmi snadno napadnout. Ukazuje se, že miliony dětských chytrých hodinek různých značek nejsou chráněny před počítačovými zločinci. Polohu dětí, historii cestování a další osobní informace může zjistit kdokoli. Zločinci mohou také napadnout účet rodičů a vydávat se za ně.

Je tedy namístě otázka, zda chytré hodinky dítěti vůbec pořídit. Doba a tlak okolí vás k tomu asi donutí. Ale pokud se tak stane, pak si důkladně ověřte kvalitu produktu z hlediska bezpečnosti a dvakrát zvažte, zda pořídit také různé sledovací aplikace a rodičovské kontroly. Mohlo by se to obrátit proti vám.